Aktualności

Potężna Elżbieta Łokietkówna i jej testament

19.02.2019

Ilu z Was słyszało o Elżbiecie Łokietkównie, córce króla Władysława Łokietka i Jadwigi, jednej z najpotężniejszych średniowiecznych władczyń, królowej Węgier i Polski? Całe jej życie było dowodem na to, że kilkaset lat temu, mocna, mądra i myśląca strategicznie kobieta była w stanie, przez wiele lat, rządzić samodzielnie krajem, ciesząc się szacunkiem i uznaniem otaczających ją mężczyzn. Nie dziwi zatem, że i testament, który napisała przed śmiercią, odzwierciedlał jej charakter i hart ducha, a wola monarchini została uszanowana i zrealizowana bez żadnych zastrzeżeń.

Szczegóły
Zaskakujący testament cesarzowej Sissi

12.02.2020

Austriacka władczyni Elżbieta Bawarska, znana szerzej jako Sissi, uwzględniła w swoim testamencie organizacje charytatywne. Do tej pory majątek tragicznie zmarłej cesarzowej wspiera uchodźców na Ukrainie. 

Szczegóły
Odpowiadamy na Wasze pytania

16.12.2019

Dzwonicie i piszecie do nas, zadajecie pytania związane z Waszą indywidualną sytuacją testamentową, a my z chęcią na nie odpowiadamy, przy okazji przestrzegając innych przed złymi lub niewłaściwymi decyzjami. Zobaczcie, jaką sytuację omawiamy dzisiaj...

Szczegóły
Jak pozamykać sprawy po zmarłym?

31.10.2019

O śmierci nie lubimy i nie chcemy myśleć, a tym bardziej o niej rozmawiać. Co jednak, jeśli odejdzie ktoś bliski, po którym musimy „zamknąć” wiele spraw? Od czego zacząć? Jak się do tego zabrać? Przedstawiamy listę niezbędnych działań, bardzo ułatwiającą przebrnięcie przez ten trudny okres.

Szczegóły