Aktualności

Jak nie odziedziczyć długu?

17.11.2018

Polacy są zadłużeni na ponad 45 miliardów złotych. Jak podaje Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej, na listę dłużników  wpisanych jest ponad 2,5 mln osób. Rekordziści, a mówimy o osobach prywatnych, są pod kreską na kilkadziesiąt milionów złotych...

Szczegóły
Osoby w związkach homoseksualnych a testament

4.11.2018

W trakcie Międzynarodowego Tygodnia Pisania Testamentów podszedł do nas mężyzna i zapytał, czy będąc w związku homoseksualnym, ma szansę, aby odziedziczyć coś po swoim partnerze. Oto, co mu odpowiedzieliśmy..

Szczegóły
Chcesz być trendy? Sporządź testament!

27.10.2018

Amerykańskie media przekonują, że nigdy nie jest za wcześnie, by uporządkować swoje sprawy spadkowe. A młode osoby, prócz oczywistych kwestii majątkowych, powinny zastanowić się, kto ma zająć się ich pupilem oraz co stanie się z ich kontem na Facebooku.

Szczegóły
Testament hrabiego Kajetana Kickiego

19.10.2018

Czy słyszeliście o hrabim Kajetanie Kickim, jednym z największych polskich filantropów, który w testamencie przekazał niemal wszystko, co miał, na cele charytatywne? Zapraszamy do zapoznania się z historią tego niezwykłego człowieka.

Szczegóły
Czy jesteśmy solidarnym narodem?

3.09.2018

31 sierpnia obchodziliśmy w Polsce Dzień Solidarności - tej historycznej, przez wielkie “S”. Ale to być może także dobra okazja do tego, by przypomnieć sobie, czym jest solidarność jako taka i czy w Polsce wciąż bliska jest nam jej idea.


Szczegóły