Fundacja Dobrych Inicjatyw


Fundacja Dobrych Inicjatyw powstała w 2014 r., aby wspierać edukację dzieci i młodzieży, w szczególności wychowanków domów dziecka. Dotychczas pomogliśmy 254 podopiecznym. Wierzymy, że każde dziecko zasługuje na wsparcie, pod warunkiem, że jest gotowe, aby je przyjąć. 

W ramach naszego programu Akademia Dobrych Inicjatyw, pomagamy wychowankom placówek opiekuńczo-wychowawczych z małych miejscowości na terenie całego kraju, rozwijać talenty i pasje. Dzięki darczyńcom, nasi podopieczni mogą, w trakcie całego roku szkolnego, uczęszczać na dodatkowe zajęcia artystyczne, sportowe, językowe oraz wiele innych, dzięki czemu zwiększają swoje szanse na lepszą przyszłość w dorosłym życiu.

Prowadząc działania, duży nacisk kładziemy na to, aby nasi podopieczni byli otwarci na potrzeby drugiego człowieka. Dlatego też angażujemy ich w akcje wolontariackie, jak choćby te w okresie wielkanocnym, polegające na wsparciu najuboższych i samotnych seniorów. Program Akademii to jednej z najbardziej kompleksowych i przemyślanych programów wsparcia wychowanków domów dziecka w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.fdi.org.pl