Aktualności

Majątek w podzięce za opiekę medyczną

3.05.2021

Czekoladki, kwiaty - rodziny w różny sposób wyrażają wdzięczność lekarzom za opiekę nad ich bliskimi. Pewien Kanadyjczyk węgierskiego pochodzenia, poszedł o wiele dalej. W swym testamencie przekazał 300 tysięcy dolarów kanadyjskich, czyli około 200 tysięcy euro, na rzecz szpitala w Szolnok - w środkowej części Węgier.

Szczegóły
Tylko 8 na 100 Polaków napisało testament

14.03.2021

Tylko ośmiu na stu Polaków powyżej 45 roku życia napisało testament. Tak wynika z badania Kantar, przeprowadzonego na zlecenie kancelarii prawno-podatkowej GWW we współpracy z Fundacją Otwarte Forum.

Szczegóły
Czy ważny jest testament spisany na… stole?

1.03.2021

Nietypowa sprawa spadkowa w Niemczech - przed sądem rejonowym w Kolonii toczyła się rozprawa o uznanie testamentu napisanego...markerem na drewnianym blacie. Jak podaje niemiecki portal ntv, zaskakujący dokument przedstawiła wdowa po zmarłym. Zgodnie z zapisem, mężczyzna uczynił ją jedyną spadkobierczynią.

Szczegóły
Majątek za pomoc podczas wojny

2.02.2021

Obywatel Australii w testamencie przekazał na rzecz francuskiej wioski Le Chambon-sur-Lignon dużą część dorobku życia. To podziękowanie za ukrywanie go podczas drugiej wojny światowej. Na konto społeczności trafi 2 miliony euro.

Szczegóły
Niezapominajka oswaja Austriaków z pisaniem testamentów

14.01.2021

Od 10 do nawet 15 lat upływa, przeciętnie, od pierwszej myśli o spisaniu testamentu do stworzenia takiego dokumentu - uważa Markus Aichelburg-Rumerskirch z austriackiej organizacji “Vergissmeinnicht” (pol. niezapominajka). To właśnie ten kwiat polny jest w Austrii symbolem kampanii na rzecz pisania testamentów.


Szczegóły