Aktualności

Tylko 9 na 100 Polaków napisało testament

3.10.2022

Tylko 9 na 100 Polaków powyżej 45 roku życia napisało testament. Tak wynika z najnowszych badań1 Research Collective przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Otwarte Forum we współpracy z kancelarią prawno-podatkową GWW.

Szczegóły
Ruszył Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów!

3.10.2022

Jak przygotować się do sporządzenia tego dokumentu? Na co zwracać uwagę, aby nie popełnić błędu? Czym są zachowek i wydziedziczenie? Dlaczego tylu Polaków nadal nie pisze testamentów? Dlaczego boimy się tych dokumentów? Co zrobić, aby oswoić lęk i zadbać o swoją rodzinę? Na te wszystkie pytania i na wiele więcej odpowiadamy w ramach Międzynarodowego Tygodnia Pisania Testamentów.

Szczegóły
Badacz życia i jego testament dla polskiej nauki

12.06.2022


Był tytanem pracy. Poświęcał jej tak wiele czasu, że przyjaciele skonstruowali dla niego specjalną „samokarmiącą butelkę”. Bez odkryć tego światowej sławy polskiego uczonego nie istniałyby współczesne: genetyka, biotechnologia i biologia molekularna. Prof. Wacław Szybalski, twórca biologii syntetycznej i terapii genowej żył dla nauki. I nie zapomniał o niej także, gdy odszedł.

Szczegóły
Napisałam testament, aby uratować życie

10.06.2022

Napisałam testament. Zrobiłam to kilka lat temu dość spontanicznie. Na zwykłej kartce papieru spisałam swoje życzenia, wpisałam datę, miejsce sporządzenia dokumentu i własnoręcznie podpisałam. Teraz wiem, że zrobiłam dobrze ulegając tej żywiołowej decyzji. Skąd to przekonanie?

Szczegóły
Możesz pomóc jednym zdaniem. Zapisz Dobro!

30.05.2022

30 maja ruszyliśmy z dwutygodniową kampanią społeczną Zapisz Dobro. Każdy, kto chce pogłębić swoją wiedzę testamentową, będzie mógł wziąć udział w webinarach oraz zadzwonić na infolinię testamentową.

Szczegóły
20 miliardów funtów (ponad 108 miliardów złotych) w spadku dla brytyjskich organizacji pozarządowych

20.01.2022

Zmiana stosunku społeczeństwa do testamentów, na bardziej pozytywny, to najważniejsze zadanie stojące przed brytyjską koalicją “Remember a Charity”, zrzeszającą organizacje pozarządowe na Wyspach Brytyjskich. Ostatnio mieliśmy przyjemność rozmawiać z jej liderem, Robem Copem, który opowiadał nam, jak od ponad dwóch dekad fundacje i stowarzyszenia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej skutecznie i konsekwentnie edukują społeczeństwo na temat testamentów.

Szczegóły
Pobierz darmowy informator testamentowy