Aktualności

Napisałam testament, aby podarować ludziom czas...

20.03.2023

Skorzystałam z rady Marii Czubaszek. Raz na zawsze ustaliłam, że mam 48 lat i tej liczby się trzymam. Od jak dawna i na jak długo? To nie ma znaczenia. Wiek to nie cyfry, ale stan ducha. Wierzę, że czasu na życie mam jeszcze wiele. Ale już teraz napisałam testament, aby podarować czas tym ludziom, którym go może zabraknąć.

Szczegóły
Możesz pomóc jednym zdaniem!

15.03.2023

Coraz więcej osób, decyduje się wspierać organizacje pozarządowe, uwzględniając je w swoim testamencie. Ten dokument, pisany w sile wieku, w pełnym zdrowiu, z zamiarem zabezpieczenia najbliższych przed wszelkimi ewentualnościami, staje się też narzędziem, które pozwala zostawić cząstkę siebie przyszłym pokoleniom, mieć wpływ na dobrostan innych, czynić dobro nie tylko za życia, ale również po śmierci...

Szczegóły
Wojna z testamentem w tle

15.02.2022

Wojna między rodzeństwem rozpoczęła się od przekonań wcale nie politycznych. Bo Danuta była przekonana, że mieszkanie po rodzicach sprzedadzą, a zysk solidarnie podzielą między siebie. Mieczysław zaś był przekonany, że owo mieszkanie należy się jemu synowi, bo Danuta przecież własne lokum posiada i żyje sobie „jak wielka pani”, sama na 37 metrach kwadratowych.

Szczegóły
Długi spadkowe - czym są i co z nimi począć?

7.02.2023

Pamiętajmy, że nasi najbliżsi dziedziczą po nas nie tylko majątek, ale także długi. Jeśli posiadacie jakieś zobowiązania (np. kredyty, pożyczki, karty kredytowe na minusie), koniecznie poinformujcie o tym swoich potencjalnych spadkobierców i wspólnie zastanówcie się, co z tym zrobić. Być może jeszcze za życia będzie można problem rozwiązać, a przynajmniej go zminimalizować.

Szczegóły
Pobierz darmowy informator testamentowy